IX. kolo KORENAT - OMIŠ 12:13
2:2; 4:4; 3:3; 3:4

OMIŠ: ARMANDA, ČOVIĆ, KOVAČIĆ, N. BULJEVIĆ 3, ŠKARIĆ 1, KEKEZ 1, RIBIČIĆ, SAVIČEVIĆ 4, PEŠIĆ 2, MARŠIĆ, KOŠTA 2, DOBROTA, NOVIĆ , VLAHOVIĆ.

Bože, je slatko!!!
9. kolo derbij svih derbija. 13 momaka pod kapicom Omiša protiv 13 momaka pod kapicom Korenta + sudac + publika + huligani u publici. Tako je to kad se igra u Dugom Ratu, ali jaki smo mi, a za njih i prejaki. Počelo je tvrdo i loše po nas. Sudac je podlegao pod pritiskom domaće klupe i mnogobrojne publike. Golovima Oreba i Kadića Korenat je vodio i imao igru u svojim rukama. Omiš je uzvratio preko Škarića i Savičevića tako da je prva četvrtina završila 2:2. Već na početku druge četvrtine Bešlić je ponovo doveo Korenat u prednost. Dvije minute poslje uzvratio je Pešić. Domaći su zatim ponovo pobjegli na dva gola prednosti preko Bilića i Oreba, a nedugo zatim krenila naša serija preko Kekeza i Košte. Novo vodstvo domaći su izborili preko Marića koji je realizirao četverac. Između dva igrača zatvoren i od sudca nezaštićen Savičević uspio je izjednačiti pred kraj poluvremena. U nastavku isto. Na gol Zemunika uzvratio je Košta. I zatim dolazi Omiš preko Buljevića do prve prednosti, no ubrzo uzvraća Bešlić sa četri metra ali na kraju četvrtine Jelavić daje gol za domaćine. Rezultatom 9:9 ušlo se u zadnju četvrtinu. Tada je počela komedija i tragedija, sve u jednom, izvan bazena. Nakon što su pojedinci iz publike shvatili da smo došli po pobjedu i da necemo im popustit, nasrnuli su na našu klupu i pričuvne igrače. Autoritativno se postavio naš pomoćni trener Vulić i raščistio nastali nered. Gužvu pored bazena iskoristili su igrači Korenta te su poveli preko Jelavića. Već u sljedećem našem napadu gol daje Savičević. Tek što su krenuli sa centra nesporazum u našoj obrani iskorištava Kadić novim pogotkom. Zatim ponovo Pešić izjednačava, a Bilić dovodi domaće u prednost. I tada nekoliko neiskorištenih napada sa svake strane. Nepažnju domaće obrane iskorištava Buljević za izjednačenje a dvije minute prije kraja i dovodi nas u konačnu prednost. Treba spomenuti da je domaćin imao 10 igrača više a nemaju izrazito jakog centra, dok smo mi uz superiornog Savičevića na mjestu centra imali svega 5 isključenja. A sve to govori o načinu suđenja. Na kraju igrači su jedni drugima čestitali na borbenoj i zanimljivoj utakmici bez incidenata u bazenu. Ipak igrači Korenta nisu poslušali upute vodstva kluba :"Igrajte na granici incidenta". Hvala im na tom.

Juniori: KORENAT - OMIŠ 3:9
0:2; 1:3; 0:2; 2:2

OMIŠ: MIMICA, RAMLJAK, N. VULIĆ , RIBIČIĆ 3, BARIŠIĆ, KOVAČIĆ 4, L. VULIĆ 1, PEJKOVIĆ, MARŠIĆ 1, J. VULIĆ , DOBROTA, PIVČEVIĆ.

Omišani su još jednom pokazali kako dobro rade i koliko pažnje posvećuju u mlađim kategorijama. I ako su domaćini kršni momci na ovoj utakmici su igrači Omiša izgledali kao iz višeg ranga. Strpljivom i pametnom igrom punili su mrežu Korenta. Naravno, pred kraj koncetracija je popustila pa su se češće znali prekombinirat.

Veliki dan Omiša u Dugom Ratu otvorili su kadeti pobjedom od 4:2. Bez pomoći glavnih igrača Dobrote, L. Vulića i N. Vulića, koji je branio samo prvi dio, kadeti Omiša od početka su kontrolirali rezultat i igru. Mnogo se griješilo ali bit ce im oprošteno. Mladi su nek uče.